?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
По ту сторону журнала. Частина друга і остання в цьму році
vikavita
bluznjata
Отже перша сесія у студентів-першокурсників (і наша теж) сдана, оцінки проставлені.
І трохи розповіді про цей період навчання, зробити висновки, не заважає.

Перше, що хотілось би відмітити, це те, що складна це штука викладати в інституті. Складна, бо вимагає певної відповідальності. Тут пару не прогуляти, на ходу щось не придумати, а ще цікаві завдання дати людям певного віку (17-19 років, як правило), ще і правильну ідеологію вкласти, розподілити час, дисциплінувати студентів, розтавити чесно оцінки і дати вірні поради. І все це, якщо можна так виражатись, момент благодійності. Звичайно, зарплата якась є, але які ті гроші...добре, не будемо про сумне, як сказав наш улюблений викладач Олександр Мікула — всі ми викладачі трохи небожителі і самогубці. Але самогубцями бути не хочеться, але мабуть так воно в якоїсь мірі і є — тепер більше годин на добу доводиться працювати (майже весь час, чесно кажучі), але то цього варто. Не знаємо де є на цьому світі ще такі люди, як на нашій кафедрі. Ми вас всіх дуже поважаємо і цінуємо, та і любимо, як другу свою родину (що ж вже скривати це) — і Василя Чебаника, і Олександра Мікулу, і Алу Іванівну, і Оксану Стратійчук і молодий талановитий склад — Олену Старанчук, Ольгу Терещенко, Андрія Сакуна, Олега Почтара, всіх інших теж. Хорошу справу, люди добрі, робите!
Все про себе і про себе, отже ж головні герої — це студенти. Зараз я буду більше про першокурсників, бо я з ними працювала, якщо сестра захоче пост про другий курс написати я із радісттю виділю їй місце.
Хлопці та дівчата, всі вони такі різні і характерні, що про них хочеться дивитись кіно, чесслово!

Вчора і позавчора проставили оцінки і були на двох переглядах — кафедральному і ректорському (тепер ми знаємо що там відбувається, коли за дверрю ти стоїш із заліковкою і чекаєш оцінки!)))

Декілька фот з нашої авдиторії, праворуч — аплікації із карточок. Одне із завдань було кожному студенту зробити із різнокольорових карточок однакового формату абетку церковно-слов'янських літер. Вийшло стільки по кількості, що можна було б засипати себе з голови до ніг, але ми вирішили зупинитись на аплікаціях. «За Аз!»Ті самі 40 карточок ц/с абетки:Але почали ми із прописів. Від кожного студента по три папки. Цей зошит саме з прописами по в'язі. Дякуєм Центру Каллиграфии «От Аза до Ижицы» за цю можливість використовувати ці зошити і в нашій роботі.Листала зошит із прописами Мішель і знайшла сюрприз — каліграфічну апплікацію, на івриті тут написано «Мір», здорово! :)Була окрема папка і на гостре перо (прописи розработані нами, але будуть ще поповнюватись), і на плоске:

Післе прописів і карточок ми перейшли до сувенірної продукції — розпису тарілок, чашек, скринь, тощо:Анна Рожкова:


Євген Мельничук.
Цікава ідея — на чашці елемент літери. Фразу можна прочитати тільки тоді, коли крутиш чашку на блюдці:


Ляпкало Катерина:


Христина Ілівна Поп'юк:


Данило Михайлов
Незвична в'язь, за графікою перш за все, а принципи з'єднання ті ж самі :)


Не всі встигла сфотати, нажаль.
А теперь трошки тарілок другого курсу:
Хочеться відмітити активність молодих людей, особливо перед сесією, в часа два ночі були такі моменти, коли писали декілька студентів одночасно, радились по композиції. Це здорово, звичайно, але я іноді розривалась.

Тепер про формати А1. Завдання було наступним — із тих сорока листочків із ц/с абеткою студент (із моїх рук) тягнув картку із літерою і з цією літерою потрібно було зробити композицію, розкрити цю літеру в словах, які починаюсться на неї, або фразою (якщо це літера, наприклад, «ять»).
Отже, декілька моментів-фрагментів.

Анастасія Патій, літера «Жівете»:
Ольга Барановська, літера «Добро»:
Аня Рожкова, літера «Юс малий»


Христина Поп’юк, літера «Мислєтє»:


Анастасія Іваненко, літера «Како»:


Аня Сезон, літера «Ук»:


Євген Мельничук, літера «Ять»:


Маргарита Циркалюк біля своєї літери «Аз»:


І знову виставка другого курсу, вже по латинським почеркам, Італійський курсив і його кирилізація.

І наостанок сестрицю покажу за столом :-)


Ще хочеться дещо підкреслити для першокурсників
які, можливо, читають цей пост.
Отже друзі-першокурсники, які ми можемо зробити висновки після першої вашої і нашої сесії? Достатньо хорошо майже кожен із вас себе проявив, але є купа негативних нюансів, яких хотілось би позбутися в наступному семестрі, тому почну із зауважень:

1. Треба навчатись планувати час. На останній день залишати не можна ні в якому разі, бо від цього залежіть і якість виконання роботи, і ідея, яку ви вкладаєте в вашу роботу, і здоров'я підривати в вашому віці ну ніяк не треба.
Переважної більшості студентів не вистачає акуратності в роботі, тому в наступному семестрі будемо робити акцент саме на цьому пункті.

2. Дружба дружбою, а служба службою. На парах, в аудиторії ніякої фамільярністі. Після пар, в спілкуванні у соцмережах можна звертатись по імені, але на парах повина буди максимальна дісципліна і повага в спілкуванні з викладачем.

3. Посмішки і красиві очі нікого не спасають в цьому інституті, оцінка ставиться по таким критеріям: активність студента, зацікавленність завданням,, ідейність, техніка виконання, акуратність. Ідейність з'являється тільки там, де є Особистість. Тому зауваження і порада для всіх вас — розвивати в себе цю особистість. Більше читайте, слухайте якісну музику, дивіться якісні фільми, ходіть в театри і на виставки, фільтруйте інформацію, одним словом — розвивайтесь в різних сферах діяльності.

4. Крутіший той з вас, в кого крутіші роботи. Це правило в цьому інституті діє так, як ніде більше. Якщо навіть ти космонавт/відомий діджей/графіті-майстер/фотограф/співак/футболіст/модель/танцівниця...тощо, всі ці невиправданні понти не діють в цьому закладі.

Це більше не констатація фактів, а побажання.
Тепер радісні висновки:

1. Ваш поток дійсно сильний, багато хто із викладачів згодні з нашим вердиктом :) Але це не привід розслаблятись і думати, що ви супер-майстри. оцінки в наступому семестрі будуть виставлятись значно по суворішим критеріям.
Тому не розслабляємось.

І ще, хто дома захоче щось поробити в вільний час — пишіть мені, я із задоволенням дам завдання.

Приємних новорічних свят, я рада, що маю можливість спілкуватись із вами і слідкувати за вашим розвитком,
щасти! :)


  • 1
Ви, дівчатка, чудесні!!!! Ви зробили гігантську роботу!!! Стільки цікавих та красивих робіт!!! Хотілося б мені таких викладачів!!! Залишається тільки надихатися))) Дякую ,Вам, за ваші старання і дай Боже багато талановитих учнів!!!! Ви найкращі!!!

Re: Інститут

Спасибі, Наталі на доброму слові! :-)

Ого! Очень. Поздравляю.

"Крутіший той з вас, в кого крутіші роботи". По делам их узнаете их. Молодці, дівчата. Так тримати

Дякуємо, Миколо. І справді, головне цю задану планку тримати і тільки підвищувати, іншого виходу в нас немає :)

щиро заздрю вашим студентам

А ми їм не заздримо :))
Спасибі!

ого, скільки всього встигли! вражає. особливо каліграфія на чашках і блюдцях. ось ця — просто клас: тому що я так і не зміг цю букву адекватно намалювати в рядковому жирному варіанті :)
і картки з ц-с прекрасні!

молодці! терпіння вам і сил!

а що правда, космонавтам оцінки не завищуєте?


Ця літера мені теж особливо сподобалась, а це ще не так легко витягнутою рукою ось так всередині нанести фарбу.
Але це робота однієї з найкращих студенток, Христини. І якщо в неї такі витинанки, то літери, ймовірно, теж будуть виходити. І добре ж виходять!


Спасибі, Олег!

Не завищуєм, так, ні підводникам, ні космонавтам. Але, можливо, в наступному семестрі критерії оцінювання зміняться ;)

Edited at 2013-12-26 04:16 pm (UTC)

Радуюсь за вас и за ваших учеников!!!
видно, как здорово потрудились, такой результат!


Машечка,
спасибо тебе :)

а що за інститут? дуже б хотіла у вас навчатись. однак вік вже не студентський :)

  • 1